Bir öykü kitabı: “En Uzak Şehir”

“En Uzak Şehir”, Gürcan Banger, Mythos Kitap (öykü)

Hayatın yalnız çocuklarına” ithaf ettiğim, ikinci öykü kitabım… ( 70. Sait Faik Hikâye Armağanı (2024) yarışmasında finalist kısa listede yer alması güzel bir gelişme oldu. )

Devasa hamur teknesinden bir avuç alıp bir karakter var ediyorum. Benim karakterlerim gerçek ile hayalin ara yerinde, bir araf’ta yaşıyorlar. Herhangi bir an’da –seçerek ya da farkında olmadan– silikleşmiş sınırın diğer tarafına geçmeleri pekâlâ mümkün… Zaman ileri ya da geri, hızlı ya da yavaş akabilir. Mekân ise zamanla iç içe, haylazca hareketli olmayı seçmiş gibidir. Şaşırtıcı tuzaklar, beklenmeyen sonlar, tuhaflıklarla örülmüş hayatlar, tekinsiz bir atmosfer, öngörülemezin içinde sürüklenme… Peki, ya anlatıcıya güvenilebilir mi? Bu öyküleri okurken gerçek ile kurmacadan hangisi diğerini üretiyor; karar vermek zor… Böyle yazmayı seviyorum. Bu kitapta okuyacağınız öykülerin düpedüz ‘gerçeği’ bu… Dilerim seversiniz. Bu kitabı oluşturan öykülerimin size ulaşmasını sağlayan Yol Akademi Yayınevi’ne teşekkür ederim.

===

“En Uzak Şehir”, Gürcan Banger, Mythos Kitap (öykü) #edebiyat #öykü #hikaye #mythos #kitap #yeni

Eskişehir’de Adımlar Kitabevi’nde (Adımlar Kitap Kafe)

Kitapyurdu: https://www.kitapyurdu.com/kitap/en-uzak-sehir/668300.html

( Toplam ziyaret sayısı: 66 , bugünkü ziyaret sayısı: 1 )

About Gürcan Banger

GÜRCAN BANGER elektrik yüksek mühendisi, danışman ve yazardır. Eskişehir Maarif Koleji ve ODTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Aynı bölümde yüksek lisans çalışması yaptı. Kamuda mühendislik hizmetleri yapmanın yanında bilişim donanımı ve yazılımı, elektronik, eğitim sektörlerinde işletmeler kurdu, yönetti. Meslek odası ve sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı. 2005’ten bu yana bazı büyük sanayi şirketleri de dâhil olmak üzere çeşitli kuruluşlarda iş kültürü, yönetim, yeniden yapılanma, kümelenme, girişimcilik, stratejik planlama, Endüstri 4.0 gibi konularda kurumsal danışman, iş ve işletme danışmanı ve eğitmen olarak hizmet sunuyor. Üniversitelerde kısmi zamanlı ders veriyor. Raylı Sistemler Kümelenmesi'nde küme koordinatörü olarak görev yaptı. Halen ICI Teknoloji A.Ş. danışmanı ve danışma kurulu üyesidir. Kendini “business philosopher” olarak tanımlıyor. Düzenli olarak blogunda (http://www.bizobiz.net) yazıyor. Değişik konularda yayınlanmış kitapları var. Çeşitli gazete, dergi ve bloglarda yazıları yayınlanıyor. KİTAPLARINDAN BAZILARI: Gürcan Banger, "En Uzak Şehir", öyküler, Yol Akademi Yayınevi, 2023 Gürcan Banger, "Yeni Teknolojiler, Dijital Dönüşüm ve İş Modelleri", Günce Yayınları, 2022 Gürcan Banger, "Hayat Esnaf Lokantası", öyküler, Günce Yayınları, 2022 Gürcan Banger, "Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri", Dorlion Yayınları, 2019, Ankara. Gürcan Banger, "Endüstri 4.0 Uygulama ve Dönüşüm Rehberi", Dorlion Yayınları, 2018. Gürcan Banger, “Endüstri 4.0 – Ekstra”, Dorlion Yayınları, 2. baskı, 2018, Ankara. Gürcan Banger, “Endüstri 4.0 ve Akıllı İşletme”, Dorlion Yayınları, 2. baskı, 2018, Ankara. Gürcan Banger, “Aşkın Anlamlar Kitabı”, Dorlion Yayınları, Eylül 2017, Ankara. Gürcan Banger, “Sivil Toplum Örgütleri İçin Yönetişim Rehberi”, STGM Yayınları, 2011, Ankara. Gürcan Banger, “Eskişehir'in Şifalı Sıcak Su Zenginliği”, Eskişehir Ticaret Odası Yayınları, 2002. Gürcan Banger, “Siyasal Kalite: Siyasal Kalite Yönetimi”, Bilim Teknik Yayınevi, 2000, İstanbul Gürcan Banger, “C/C++ ve Nesneye Yönelik Programlama”, Bilim Teknik Yayınevi, İstanbul Gürcan Banger, “Pascal: Borland / Turbo 4, 4.5, 5,5, 6,7 ve 7.01”, Bilim Teknik Yayınevi, 1999, İstanbul Gürcan Banger, “Siyasetin Mimarisi”, Ant Matbaacılık Yayıncılık, Haziran 1995, Eskişehir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.